لوگو
لوگوی نام سال
عملکرد
عملکرد شورای شهر سردرود
تاریخ : 24 اسفند 1399

تنزل جایگاه شورای اسلامی شهر به شورای شهرداری

💡آرزو مبصر ؛ تنزل جایگاه #شورای_اسلامی_شهر به #شورای_شهرداری شانه خالی کردن از وظایف قانونی و عرفی این جایگاه مقدس است.

🔔عضو شورای اسلامی شهر سردرود در جریان بازدید مراحل نصب کف پوش جدید و تجهیز سالن ورزشی سردرود  از بهره برداری این مجموعه تا پایان سالجاری خبر داد. 

مهندس آرزو مبصر در حاشیه بازدید خود به همراه رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان #تبریز از این سالن، با اعلام این مطلب افزود: در راستای تجهیز و نوسازی کف پوش سالن ورزشی سردرود، پی گیری های لازم از ماه ها قبل، از طریق اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز صورت گرفته بود که خوشبختانه این پی...


عملکرد شورای شهر سردرود
تاریخ : 24 اسفند 1399

دیدار با رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تبریز

دیدار و جلسه هماهنگی آرزو مبصر عضو شورای شهر سردرود با جناب آقای مهندس یوسفی پور ماجد رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تبریز .

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان تبریز مطرح کرد : در این دیدار مقرر شد  جلسه ای در خصوص همکاری و تعامل فی ما بین و همچنین ایجاد خانه هلال در شهر سردرود با حضور شهردار و اعضای شورا ی شهر سردرود برگزار گردد.

 

 

 


عملکرد شورای شهر سردرود
تاریخ : 09 بهمن 1399

ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع‌دستی در زمینه تابلو فرش

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از پیگیری پرونده ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی در زمینه تابلوفرش خبر داد.

 در جلسه ای که  با حضور آرزو مبصر، عضو شورای اسلامی شهر و  ابری رئیس اتحادیه تابلو فرش دستباف سردرود و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد ، حمزه زاده با اشاره به اینکه سردرود با سابقه طولانی و حجم عمده تولیدات تابلوفرش، سال‌هاست که در بسیاری از جوامع با عنوان پایتخت تابلو فرش ایران شناخته شده است، گفت: « هنرمندان فعال در این حوزه با ابتکار عمل و به‌روزرسانی روند تولید و عرضه...


عملکرد شورای شهر سردرود
تاریخ : 08 آذر 1399

اولین جلسه هم اندیشی جشنواره استانی عکس سردرود

 آرزو مبصر ؛ حتی در شرایط کرونایی و محدودیت های موجود نیز میتوان برنامه های تاثیرگزار هنری برگزار کرد.

عضو شورای اسلامی شهر سردرود با اعلام خبر برگزاری جشنواره استانی عکس سردرود تصریح کرد ؛ ثبت وقایع ، آثار و هنرهای دستی نه تنها می تواند باعث ضبط و ثبت داشته های هنری و فرهنگی یک منطقه باشد بلکه در شناسایی و حتی رونق اقتصادی آن منطقه نیز تاثیر گزار است.

سخنگوی شورای شهرستان تبریز ادامه داد ؛ در شرایط فعلی و کرونایی که تجمعات باعث گسترش و انتقال ویروس کرونا میشود میتوان بصورت انفرادی  با ایده های دیگر اقدامات موثری در رابطه با موضوعات هنری انجام داد. 
...


عملکرد شورای شهر سردرود
تاریخ : 08 آذر 1399

تابلو فرش سردرود باید در یونسکو ثبت شود

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان تبریز و عضو شورای اسلامی شهر سردرود گفت: صنعت بافت تابلو فرش و رنگرزی شهر سردرود برای رسیدن به جایگاه اصلی خود باید در یونسکو ثبت شود.

آرزو مبصر سردرودی با اشاره به اینکه صنعت تابلو فرش این شهر در سازمان جهانی مالکیت فکری( #وایپو) به ثبت رسیده است، افزود: این صنعت با ثبت در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد از طریق #سازمان_میراث_فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می تواند نقش بسزایی در جذب گردشگران خارجی به سردرود ایفا کند.

سردرود با برخورداری از بیش از ۸۰۰ کارگاه فعال از خاستگاه‌ها و پایتخت تابلوفرش دستباف جهان شناخته می‌شود.


عملکرد شورای شهر سردرود
تاریخ : 08 آذر 1399

کرونا، اقتصاد زنان سرپرست خانوار را زمین گیر کرده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان تبریز با اشاره به همراهی زنان با مردان در مبارزه با بیماری منحوس ویروس کرونا تاکید کرد: آمار بانوان شهدای سلامت، بیانگر نقش آفرینی بانوان در عرصه های مختلف می باشد.
آرزو مبصر  در حاشیه بازدید از کارگاه های تولید ماسک، در مصاحبه ای با اشاره به نقش آفرینی ممتاز و بی بدیل در مبارزه با بیماری منحوس ویروس کرونا اظهار داشت: اگر بخاطر شرایط سنی مان ، تلاش و ایثارگری بانوان کشورمان در طول هشت سال دفاع مقدس در پشتیبانی از رزمندگان در پشت جبهه را از نزدیک مشاهده نکرده و اطلاعات ما صرفاً در خصوص شنیده ها و مطالعه یادداشت ها، خاطرات ، دلنوشته ها و  اسناد دور...


عملکرد شورای شهر سردرود
تاریخ : 08 آذر 1399

سخنگوی شورای شهرستان تبریز؛ هزینه و صرف زمان بر امر فرهنگ و مطالعه سرمایه گذاری بزرگی برای جامعه خواهد بود.

مهندس آرزو مبصر در حاشیه بازدید از کتابخانه شخصی فرخزاد به همراه جمعی از بانوان فعال فرهنگی با تقدیر و تشکر و قدردانی از تلاش های ایشان گفت؛ به اذعان کارشناسان جامعه شناسی، فرهنگ زیربنای توسعه جوامع هست و اگر بسط و پرورش این اصل از نهاد خانواده و مادران آن جامعه برخیزد قطعا و یقینا تاثیرگزاری به مراتب بالاتری خواهد داشت. آرزو مبصر گفت: مادرانی که فرزندان این جامعه را تربیت میکنند به ضرس قاطع میتوانند فرهنگ و هنر اصیل اسلامی ایرانی مان را به نسل های آتی در تربیت اصیل منتقل کنند و آنچه در نهایت ماحصل میشود؛ که هیچ ضدفرهنگ و ضد ارزشی توان سرکوب و به انحطاط کشیدن عزیزان وطن مان را نخواهد داش...